Burçlarına Göre Erkeklerin Türlü Türlü Huyları

Burçlarına Göre Erkeklerin Türlü Türlü Huyları

Elbette biraz da mizah diyerek, halimize ve 12 burcun türlü türlü huyu olan erkeklerine tatlı tatlı takılacağız.

Siz siz olun domates bile alırken manava burcunu sorun. İnsanların burcu önemlidir. İyi arkadaş, vefalı koca, vatana millete hayırlı evlat olup olmadıklarını hemen anlarsınız burcundan. Mesela, musluk tamircisinin contayı sıkışından anlamalısınız burcunu. Başak burcu bu, titiz yaptı işini, etrafı bahçıvan gibi sulamadı diyebilmelisiniz. Konuya ne kadar hakim olursanız o kadar rahat edersiniz.

Koç Burcu Erkeği

Tanrım! Koç Burcu erkeği kadar sanatsever, yemekten, içmekten gezmekten anlayan bir erkek daha olamaz. O kadar anlar ki; O onla yenmez, bu bunla giyilmez, o müzik asla şu, bu içki olmadan dinlenmez, diye diye yer bitirir ömrünüzü. Sizi bunaltır. Bu adamla yemek kursuna gitseniz, bak bu havuç böyle soyulur diye sizi kenara koyar, tüm menüyü tek başına yapar. Bir de gözü dışardadır bizden söylemesi. Halk arasında “götü başı ayrı oynuyo” denen insandır, fakat bu durumuna öyle bir kılıf bulmuştur ki "flörtözüm, sohbet etmeyi seviyorum" der ve eski sevgililerinin hepsiyle arkadaştır, bu huyunu da size süsler püsler sunar.  Siz de hepsinin çocuğuna çeyrek takacak kadar sempati beslerken bulursunuz kendinizi. ama temiz kalpli, iyi insanlardır yine de…

Boğa Burcu Erkeği

Boğa Burcu erkeğinin para işlerine kafası çalışır, disiplinli, eğlenceli, hayat dolu insanlardır. Çok güzel yemek yapar, felaket kin tutarlar, mahşer günü sorgu melekleri kesin boğa burcudur, yaptığın iyiliği de kötülüğü de kesinlikle unutmazlar. Yemeğe, eğlenceye halvete, düşkündürler. Arkadaş grubunun gizli lideri olduklarını düşünürler ama değillerdir. Hayatta bir tek duygularını yönetemezler. Aşık olunca akıllarını kaçırırlar. Boğa Burcu erkeği için önce kendi hayatı gelir, yandım ölüyorum desen, “dur şu elimdeki işi bitireyim, o arada sen ölmemeye çalış” diye mantıklı açıklamalarla sizi reddedebilirler. Hayır demeyi bilen prensipli burçlardandır, ne diyelim HAYIR’lısı…

İkizler Burcu Erkeği

Bu burcun erkekleri komiktir eğlencelidir ama o kadar! Çoğu ayran gönüllüdür, hemen  aşık olurlar, bir heyecan şakalar komiklikler tatlılıklar sonra hooop İkizler Burcu klasiği, ilişkinin sonunu getiremezler. Vardır belki ama, ciddi ilişki yaşayanına çok rastlamadık. (ciddi ilişki de neyse!) Gece aşık uyuyup, sabah sizden vazgeçmiş uyanabilirler. İş hayatında çok hırslıdırlar, çok paraları olsun isterler, iyi yaşamak isterler o yüzden arı gibi çalışırlar. Gel gelelim para olmadı mı da, bir kompleks bir onu bunu boklama huylarıda vardır. Arkadaş canlısıdır hepsi, arkadaşları için yapmıycakları iyilik yoktur, çevreleri tarafından baya sevilirler, eğlenceli sempatik insanlardır neticede fazla da yüklenmemek lazım.

Yengeç Burcu Erkeği

Hah işte eğlenilmeyip evlenilecek erkek. Bunlarla evlenin! Bu burçtan çok iyi aile babası olur. Düşünceli, naif, sevgi dolu insanlardır hepsi. Su burcu olduklarından az biraz duygusal, sümüklüdürler ama kırmayın notlarını kıyamam onlara. Yengeç burcu erkeği çok evcimen olup, etrafa şefkat fışkırttığından biraz afakanlar basabilir sizi. Fakat kadınlar nerde eziyet, orda meziyet diye gençlik yıllarını başka burçlarla telef ettikten sonra, yükseliş devri bitipte gerileme dönemi başladı mı çoğu yengeç erkeği arar evlenmek için. Bir de annelerine az biraz düşkün ve uyuşukturlar ama sıkıntı yok. 

Aslan Burcu Erkeği

Hayırdır canım bu ne ego? dediğimiz burçtur. Kendilerini parlatır da parlatırlar, konuşarak bir orduyu teslim alabilirler. Ormanların kralı ünvanını çok iyi taşıyan bu burcun erkekleri, adeta dünyaya avlanmaya gelmiştir; yer gök dağ taş kadındır onlar için. Eğer kedi gibi uysal değilseniz ya da onları idare edecek zekanız yoksa paspas olursunuz ilişkide. Zeki kadına bayılır, şovu severler. Etrafta en az 3 kişi yoksa balıklama bile atlamazlar. Hep bir liderim ben psikozu ile yaşadıkları için, tuvalet sırasında bile en önde durma ihtiyacı hissederler. İyi dostturlar, iyi yemekten, muhabbetten, sanattan, müzikten, anlarlar daha ne olsun sizi de bir alan bulunur…

Başak Burcu Erkeği

Hazır mıyız? Nerde bir dengesiz, paranoid, falanjist varsa hor görmeyin arkadaşlar çünkü o Başak Burcu erkeğidir. Bir kadının sevgili olarak en son tercih edeceği burçtur (ha iyisi vardır muhakkak her burçta olduğu gibi) ama geneli ölümcül hatadır. Bu burcun erkeği aşkım sana akşam lazanya yapıcam kıyma almaya gidiyorum diye evden çıkar ve tavukla geri gelir. Büyük hareketleri vardır, hepsinin ruhunda bir sanatçı vardır, o yüzden çok çilekeş ve  buhranlıdırlar. Duygularını Ediz Hun-Hülya Koçyiğit filmlerindeki gibi saklarlar, entellektüellerdir ve kendilerini dünyada hep bi başına hissederler, tıpkı Çiko gibi…Bu burcun sevmesi de, övmesi de uzaktandır ama öfkesi maşallah çok cüretkardır… Kendini en çok düşünen burçtur.

Terazi Burcu Erkeği

Hava burcudur terazi burcu, vapur bacası gibi yaşar. Uyumlu sempatik kimselerdir, nereye çeksen oraya gider problem yaratmazlar. Maymun iştahlıdır, bugün tenise yarın boksa başlayabilir. Arkadaşları Namibya’ya yerleşse, hemen Google dan oranın para birimini öğrenip hazırlıklara başlar öyle arkadaş canlısıdır. Yalnız kalmaktan hoşlanmaz devamlı bir partner ararlar. Bakımlı, güzel kıza dayanamazlar. Özünde çok iyi kalpli olup kimseye zararı olmayan bir burçtur terazi, akıllı ve duyarlıdır. Ancak, Evlilik ve Terazi; Metin Milli ile Bar Rafaeli’nin birlikte olması kadar imkansızdır. Sevin onları, eğlenin, gezin ama sonra insan gibi evinize dönün.

Akrep Burcu Erkeği

Nasıl ki Muhteşem Süleyman’ın kıblesi vicdanı ise, akrep burcu erkeğinin de başka yerlerindedir pusulasıdır. Yıllarca ortamlarda burcunun akrep olduğunu söyleyip, kızlardan Akrep mi? Aaayyy! çok sekse düşkündür tepkisi alan akrep burcu erkeği, burcunun bu mesir macunu etkisinin çok ekmeğini yemiştir. Konuşkandır akrep, komiktir, rahattır, işe güce çok koşturmaz, öyle bir şanslıdır ki tesadüfen para kazanıp trilyoner olması en mümkün burçtur. Bir de Türk Gençleri’mizi yakan Issız Adam filminden en çok nasiplenen bunlardır; bir serkeş tavırlar, bir yalnız başına plak dinlemeler vardır ruhlarında. Çok çabuk aşık olur, fakat zor evlenir akrep burcu erkeği. Dikkaaat!

Yay Burcu Erkeği

Kızların en yakın arkadaşı, kederli anlarının vazgeçilmez dostudur. Sempatiklik dozajı yüksek çakallardır. Yaşadıklarından ders çıkarmaya çalışıp bunu başaramayan ender burçlardandır. Kadınlara olan düşkünlüğü ve disiplinden uzak yaşamı, cebinde para yokken sefahat içinde yaşamaya sevk eder bu burcu. Gerçekten densihir etkisi yaratırlar kızlar üzerinde; tatilde alışverişte konserde yanında ille de bir yay burcu erkeği olsun ister kız kısmı. Sevgilileri; “Neden bu kadar çok kız arkadaşın var” diye isyan edince, hayatım ben dünya insanıyım, herkes benim arkadaşım diye uyuturlar insanı kanmayın! Arkadaşlarının göz bebeği, genç kızların Happy Feet’i olan yay burcu erkeği, hakkaten de çok tatlı ve sevimlidir, yine de o serserileri.

Oğlak Burcu Erkeği

Kahvaltıda tereyağına, yükseklerden Ağrı Dağı’na bayılır oğlak burcu erkeği. Neşelidir, dediğim dedik, çaldığım düdüktür. Bir şeyin mantığını anlamazsa hayatta o işe girmez, o yüzden anlayana, ikna olana kadar sorar da sorar. Titizdir, düzenlidir, içinde Edremitli Emekli bir Astsubay yaşar. Sadıktır, kuralları vardır; uykusuzken çıkmaz yola, aşıkken bakmaz sağa sola. Çabuk parlayıp, çabuk söner ama kindar  değildir. Annesine tapar, annesine benzeyen, saygı duyduğu bir kıza da nikahı basar. Hesabını bilir, şovlara kaçmaz, lazerle köprüye adınızı yazdırmaz ama çocuklarınızı özel okula yazdırabilir. Gizli kıskançtır, çok belli etmese de bazen sizi arabadan atıcak kadar kıskanır ama atmaz. Takıntılıdır, zor beğenir, eleştirir, ideal mesleği pop star alaturka jürisidir.

Kova Burcu Erkeği

Az biraz megalomandır, onca yeteneği bir bünyeye nasıl sığdırdığına şaşar kalır kova burcu erkeği. Yaratıcı ve komiktir, kolay beğenmez, çıtayı yüksek tutar, evde kalmaya en meyilli burçtur. Teknolojiye meraklıdır, iphone 5 çıkarken, 6’nın videolarını google’dan aratır. İçinde mesnetsiz bir dram vardır, hiçbir derdi yokken bile İbrahim Tatlises gibi 3 saniyede ağlayabilir. Sabırlıdır, ama patlayınca en iyi çıkış yapan genç erkek sanatçı olup, ortalığı dağıtır. Al işte bir arkadaş canlısı burç daha, annesini migrosa götürmeye üşenip, arkadaşı için Ankaraya gitmeye karar verebilen burçtur. Çevreleri geniştir, sevilirler. Bir gün jet pilotu, bir gün oyuncu olmak isteyebilirler, hayalperesttirler.

Balık Burcu Erkeği

Bir kızı tavlarken önce esprilerine, sonra yaradana sığınırlar. Biraz diva kaprisleri vardır; her yerde yemez, herkesle görüşmezler. Zeki ve komiktirler, rahatlarına düşkündürler, imkanları olsa bütün dünyayı L koltukla kaplatıp, bütün güney sahillerine klima taktırırlar. Zaman zaman havadan nem kapsalarda, bir süre sonra gülüp geçerler. Çabuk demotive olan duygusal burçlardır, bu yüzden alkol dokunabilir dikkat. Ailesine, evine düşkündürler. Arada bir ruh halleri gidip gelir, kova erkeğinde olan mesnetsiz dram balık burcu erkeğinde de vardır. Bazen cinnet geçirip; bütün dünya bana mı karşı ulaaaan! diye nara atabilirler. Çok iyi aşık, aranan arkadaştırlar. Aldatma ihtimali sıfıra yakın olan burçtur ama yine de Allah şaşırtmasın tabi.