Rujunu Burcuna Göre Seç

Rujunu Burcuna Göre Seç

Makyaj birçok kadının vazgeçilmezidir fakat tüm makyaj malzemeleri içinde ruj' un yeri başkadır. Peki hangi burç nasıl ve ne renk bir ruj kullanmalı? Cevabı içeriğimizde!

Koç Burcu

Girişken, hareketli Koç Burcu kadını, hayatta öncülük eden olmayı tercih eder. Bu özelliklerini de genellikle konuşmadan anlatmak istediğinde dudaklarını ön plana çıkarır! Rujda renk tercihi ateş kırmızısından yana olabilir. Ten rengine göre nar çiçeği ve koyu kırmızıyı da seçebilir. Fuşya ve mercan tonu renklerde yaz aylarında Koç Burcu Kadınının öncü ruhuna tamamlayıcı olabilir. Güçlü Koç’lar ten makyajını doğal tutabilir, naturel tonlarla göz far' ı kullanabilirler. Kontürleme de cesur kişiliklerini ortaya çıkarmak için idealdir.

Boğa Burcu 

Her zaman zerafete önem veren Boğa kadını, feminen bir stile sahiptir. Daima bakımlıdır. Pastel pembe ve nude tonlardaki dudak makyajı onun için idealdir. Bej ve yavru ağzı tonları da özellikle yaz aylarında tercih edebilir. Göz makyajında dingin ruh halini yansıtan mavi tonlarını tercih etmesi yerinde olur. Sıcakkanlı ve kaliteyi seven Boğa kadını yanaklarında şeftali tonlarıyla makyajını tamamlayabilir.

İkizler Burcu

Rahat ve her daim çeşitlilik arayan İkizler kadını, makyajda da yeni şeyleri denemekten kaçınmayacaktır. Bu yerinde duramayan kadınının enerjisini değişken renkler olan gül kurusu ve turuncuya dönük pembe tonları yansıtır. Çok yönlü İkizler kadını, işlevselliği önde tutar. Bu özelliğiyle ten makyajında strobing denen aydınlık etkiyi yakalamaktan çekinmemelidir. Yazları ise tercihini parlatıcıdan yana kullanabilir.

Yengeç Burcu

Empatik, hoşgörülü ve duyarlı bir karaktere sahip Yengeç kadını, anaç ve gelenekseldir. Çoğunlukla etkileyici gözlere sahip olur ve gözlerinin iç köşelerine gümüş rengi far kullanarak ay ışığını stiline yansıtabilir. Dudaklarında pembe, şeftali ve mercan tonları ona çok yakışır. Allık olarak pembe rengi seçebilir. Elmacık kemiklerini öne çıkartacak renkler de kullanabilir. Bu hassas kadın, cildine de özen göstermeyi ihmal etmemelidir.

Aslan Burcu 

Aslan Burcu kadını gösterişli duruşuyla girdiği ortamda kendini hemen gösterir. Özgüvenli, lider ruhlu tavrı ve neşeli bakışlarıyla onu fark etmemek imkansızdır. Hayat dolu Aslan kadını, ayrıca içinizi ısıtan bir gülüşe sahiptir. Bu etkileyici kadına ışıltılı dudak parlatıcıları çok yakışır. Kahve tonlarındaki rujlar onun için idealdir. Lüksü ve ihtişamı seven Aslan kadını altın tonlarındaki farları da rahatlıkla kullanabilir.

Başak Burcu

Başak kadını, mükemmeliyetçi bir yapıya sahiptir.  Detaycı yapısından dolayı bu özelliklerini makyajına da yansıtmak ister. Dudaklarında nude tonlar, toprak renkleri ve renksiz bir parlatıcı onun için idealdir. Göz makyajında da nefti yeşil, kestane ve çikolata kahvesi tonlarını tercih edebilir. Gece makyajı için bordo ruj bu mükemmeliyetçi kadına çok yakışır. Yaz ayları için ise hafif bir bronzlaştırıcı pudra seçebilir.

Terazi Burcu

Uyumlu ve her zaman zarif bir kadın olan Terazi kadını, günlük yaşamında gri alanlarda kalmayı tercih eder, bu sebeple göz makyajında da bu tonlara yönelebilir. Ayrıca nude tonlarda çekici doğasına çok uygundur. Eyeliner sanata yatkın ve önem veren yönünü ortaya çıkartabilir. Gece makyajında da yine siyah ve füme tonları ona uygundur. Dudaklarında ise kahve ve bordo tonlarını cesurca uygulayabilir.

Akrep Burcu

Akrep kadının doğasında gizem vardır. Son derece iyi bir gözlemci ve sezgisel yönü güçlü olan bu kadın, son derece meraklı bir doğaya da sahiptir. Buna paralel olarak siyah ve kırmızı renklerini makyajında da kullanmayı çok sever. Siyahla etkileyici gözlerine tutku ve enerji katan Akrep, duyguları kırmızı rujuyla tamamlamayı seçebilir. Kullanacağı siyah tonlarının yanı sıra, koyu yeşil de gözlerini belirginleştirecek ve bakışlarının ifadesini güçlendirecektir.

Yay Burcu

Özgürlüğüne düşkün Yay kadını, maceraperest bir doğaya sahiptir.  Enerjik hallerini pozitifliği ile tamamlayan Yay kadını, özgüveni yüksek tavırlarıyla çevresini aydınlatır. Siyah veya koyu kahverengi göz kalemi ile göz şeklini ön plana çıkarması onu daha da enerjik yapacaktır. Yay kadının ruj seçimi ise bakır ve kahve tonlarından yana olabilir. Yay kadınlarının dudaklarına ateş kırmızısı, bordo ve parlak kırmızı çok yakışır.

Oğlak Burcu

Oğlak denince akla gelen ilk özellik çalışkanlık diyebiliriz! Bu disiplinli ve çalışkan kadına pratiklik katacak uygun, işlevsel renkler çok yakışır. Kiremit rengi rujlar, her daim kullanışlı olduğundan onun için idealdir. Kahverengi veya mor renkteki göz kalemleri de iyi birer tamamlayıcı öğe olabilirler. Dudaklarda bakır tonları da doğasına çok uygundur. Bu disiplinli kadın, bazen de günü bir dudak bakım kreminin rahatlığıyla ya da nude görünümde bir ruj ile bitirebilir.

Kova Burcu

Kova kadını son derece özgür ruhlu, rasyonel ve bir o kadar da arkadaş canlısıdır. Sıradanlıktan hiç hoşlanmaz ve ne kadar yenilikçi olduğunun görülmesini ister. Gözlerde maviden laciverte kadar mavi tonlarını kullanması tavsiye edebiliriz Kova kadınına, yanaklarda ise şeftali veya pembe tonlarıyla cildine hafif bir ışıltı katabilir. Dudaklarında fuşya, vişne çürüğü ya da renk geçişleri olan bir görünüm tercih edebilir.

Balık Burcu

Hayal gücü sınırsız ve duysusal Balık burcu kadını, yaratıcı bir doğaya sahiptir. Bu romantik kadına, doğası gibi yumuşak stilde bir makyaj önerebiliriz. Duygusal Balık kadınının bakışlarında kimi zaman hüzünlü ve derin bir ifade görülebilir. Bu anlamlı gözlere kahve tonlarındaki far ve kalem çok yakışır. Yüz hatlarını kahve tonlarındaki bir allıkla belirginleştirebilir. Dudaklarında ise şeftali tonlarında bir ruj ile sade bir görünüm elde edebilirler. Romantik yönünü ön plana çıkarmak isterse de tercihini pembe tonlarından yana kullanabilir.

 

 

 

BURÇDELİSİ'nde Daha Fazlası:
#BURÇLAR #RUJ #MAKYAJ